Футбольний Франківськ

Все про футбол на Прикарпатті!

На Івано-Франківщині планують започаткувати Шкільну футбольну лігу

Презентовано концепт нового турніру

Як вже повідомлялося раніше, у Верховинському та Надвірнянському районах відбулися заходи з реалізації проєкту Української асоціації футболу в рамках програми ФІФА з пошуку та розвитку юних футбольних талантів. Під час проведення даних заходів Івано-Франківська обласна асоціація футболу представила концепцію розвитку Дитячо-юнацького футболу в Івано-Франківській області у 2024-2025 роках.

У нарадах взяли участь голова обласної асоціації футболу Тарас Клим, заступник голови “ІФАФ” Микола Васильків, голови територіальних громад Верховинського та Надвірнянського районів, представники відповідних районних асоціацій футболу.

Дитячо-юнацький футбол відіграє важливу роль у фізичному, соціальному та емоційному розвитку дітей і молоді. Він допомагає дітям розвивати основні футбольні навички, такі як пас, удар, дрібну гру і тактику, що сприяє їхньому загальному фізичному розвитку. Гра в футбол сприяє розвитку соціальних навичок, таких як співпраця, комунікація та взаємодопомога, а також вчить дітей працювати як частина команди.

Залучення до активного спорту вже з дитинства сприяє збереженню здоров’я та профілактиці хвороб у подальшому житті. Футбол вчить дітей витримці, відповідальності, роботі над собою і прийняттю перемог і поразок.

Дитячі та юнацькі команди часто є місцем, де виявляються та розвиваються майбутні професійні футболісти. Футбольні команди формують спільноти навколо себе, забезпечуючи підтримку та взаємодопомогу не лише на полі, але й поза ним.

Концепція розвитку дитячо-юнацького футболу включає в себе кілька ключових елементів:

1. Інфраструктура: забезпечення належних умов для тренувань і змагань, таких як стадіони, тренувальні майданчики, роздягальні та інше обладнання.

2. Тренерський склад: надання якісних тренерів, які мають знання і досвід у розвитку молодих футболістів.

3. Розвиток молодих талантів: система виявлення і розвитку талановитих гравців, включаючи програми для дитячих команд та академії.

4. Підтримка сімей: залучення батьків і родин до підтримки та розвитку дітей в спорті, включаючи освіту про здоровий спосіб життя.

5. Управління та фінансування: ефективне управління футбольними асоціаціями та клубами, а також достатнє фінансування для реалізації програм розвитку.

6. Співпраця з іншими сферами: взаємодія з освітніми установами, організаціями громадського сектора та іншими спортивними організаціями для підтримки розвитку дитячого футболу.

На нарадах окрема увага була приділена організації і проведенню обласних змагань з футболу “Шкільна футбольна ліга Івано-Франківської області” (далі – Шкільна ліга).

Дані змагання проводяться з метою популяризації дитячо-юнацького футболу серед хлопців та дівчат, збільшення рухової активності юних школярів, організації фізкультурно-оздоровчої і виховної роботи в закладах загальної середньої освіти, зміцнення здоров’я дітей, залучення їх до регулярних занять футболом, виявлення здібних футболістів.

Основним завданням є визначення переможців Шкільної ліги та делегування їх до Всеукраїнських змагань на призи клубу “Шкіряний м’яч”.

Загальне Керівництво Шкільною лігою здійснює ГС “Івано-Франківська обласна асоціація футболу” та департамент освіти і науки Івано-Франківської ОДА.

Безпосередню організацію та проведення змагань Шкільної ліги на І та II етапах здійснює районна асоціація футболу та відділи (управління) освіти територіальних громад.

Безпосередню організацію та проведення змагань Шкільної ліги на III фінальному етапі здійснює ГС “Івано-Франківська обласна асоціація футболу” та департамент освіти і науки Івано-Франківської ОДА.

До змагань Шкільної ліги допускаються збірні команди закладів загальної середньої освіти територіальних громад області. Змагання проводяться окремо серед хлопців (7-5 класи) та дівчат (6-4 класи). У зв’язку з малою кількістю учнів в окремих школах територіальних громад, команди можуть формуватися з декількох сусідніх за географічним положенням закладів загальної середньої освіти.

За команду дозволяється заявляти не більше ніж 20 гравців, старший тренер-вчитель, тренер-вчитель та офіційний представник. Тільки заявлені гравці можуть брати участь у всіх етапах змагань. Футболіст (-ка) може бути учасником тільки одних змагань (вікової групи).

До змагань Шкільної ліги старшої вікової групи (7-6 клас хлопці) не допускаються футболісти, які є учасниками змагань Дитячо-юнацької футбольної ліги України, Дитячо-юнацької футбольної ліги Івано-Франківської області.

Змагання проводяться в три етапи.

I-й етап (районні змагання в групах територіальних громад або декількох громад)

Змагання в групах проводяться за коловою системою в 2-а кола (вересень-листопад 2024 р., березень-квітень 2025 р.). Формування груп відбувається в залежності від кількості учасників (команд).

II-й етап (районні фінальні змагання)

У фінальних змаганнях (квітень-травень 2025 р.) беруть участь переможці груп за підсумками першого етапу змагань. Система проведення та місце змагань для виявлення переможців II етапу визначається організаційним комітетом, який складається з представників районної асоціації футболу та відділу освіти територіальних громад.

III-й етап (обласні фінальні змагання)

В обласних фінальних змаганнях (травень-червень 2025 р.) беруть участь переможці другого етапу змагань. Система проведення та місце змагань для виявлення переможців III етапу визначається організаційним комітетом, який складається з представників ГС “Івано-Франківська обласна асоціація футболу” та департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА.

Аналогічні наради з представлення концепції розвитку Дитячо-юнацького футболу в Івано-Франківській області у 2024-2025 роках відбудуться і в інших районах області.

Прес-служба Івано-Франківської обласної асоціації футболу